Strefa edukacji

Rozwijamy pasję do przedsiębiorczości wśród młodzieży. Organizujemy projekty, warsztaty, konferencje i cykliczne spotkania dla nauczycieli, edukatorów i dyrektorów szkół.

Przedsiębiorczość to dla nas nie tylko umiejętność prowadzenia własnej firmy. To przede wszystkim zestaw cech, dzięki którym każdy z nas może skutecznie realizować postawione sobie cele. I właśnie tego uczymy w Starterze na co dzień!

Strefa edukacji

Aktualności

Konferencja edukacyjna BeZee – Trendy w edukacji 2023

Konferencja edukacyjna BeZee – Trendy w edukacji 2023

Ruszyła sprzedaż biletów Early Birds na IX edycję konferencji BeZee. Zapraszamy na prelekcje, warsztaty, strefę targowa EduSHOW oraz okazję do networkingu i strefy rozmów stolikowych.
Bilety w niższej cenie dostępne będą do 16 października. W ofercie są również bilety grupowe dla nauczycieli (min 3 osoby).

Zapraszamy

Rusza studencki projekt STARTER STUDENT HUB!!!

Rusza studencki projekt STARTER STUDENT HUB!!!

Student Hub to prawdziwa gratka dla wszystkich studentów i studentek, którzy chcą:
– poszerzyć wiedzę z obszaru biznesu bez decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej (przynajmniej na ten moment),
– myślą o założeniu firmy, jednak obecnie są na etapie poszukiwania pomysłu na działalność gospodarczą lub jej finansowanie.
– jeszcze nie wiedzą co za bardzo chcą robić w przyszłości, ale szukają inspiracji i chcieliby poznać studentów z innych uczelni.

Obowiązują zapisy na każde z wydarzeń, udział jest całkowicie bezpłatny! Na każdym z wydarzeń przewidziany jest poczęstunek!

Inkubator STARTER, Lęborska 3b

Inkubator STARTER, Lęborska 3b

Innovation Camp by Starter 2023

Innovation Camp by Starter 2023

Innovation Camp by Starter to biznesowe wakacje dla młodzieży w wieku 15-19 lat. 5-dniowy obóz przedsiębiorczości i kreatywności, na którym to młodzież będzie rozwiązać wyzwania biznesowe, czyli rzeczywiste problemy firm i instytucji związanych z Gdańskiem. Rekrutacja trwa do 31.07.2023 (liczba miejsc ograniczona).

Nasze projekty

NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji

Projekt obejmuje działania inicjujące współpracę, wymianę doświadczeń i wiedzy między przedsiębiorcami a przedstawicielami szkół ponadpodstawowych poprzez spotkania eksperckich (formuła think tank), mentoringowe, warsztaty i webinary.

nauczyciele
rozwój zawodowy

BeZee – Trendy w edukacji

Ogólnopolska konferencja poświęcona trendom w edukacji. Łączymy nowe technologie i biznes z edukacją. Z dumą mówimy o polskich przykładach i przyglądamy się najciekawszym trendom z zagranicy.

studenci
kompetencje

Innovation Camp

Młodzieżowy obóz przedsiębiorczości rozwijający kreatywność i innowacyjne myślenie. Warsztaty, wizyty studyjne, innovaton projektowania rozwiązań i dużo dobrej zabawy – to wszystko czeka na grupę ambitnych uczniów działających w Gdańsku i dla Gdańska.

konferencja
nauczyciele
rozwój zawodowy

kod Starter 2;

Program edukacyjny, w którym dzieciaki, ucząc się podstaw programowania, tworzenia aplikacji i stron internetowych, zdobywają kolejne poziomy wtajemniczenia. Warsztaty prowadzone w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza

Starter Pack

Innowacyjny zestaw materiałów do ćwiczenia kompetencji przyszłości i ekonomicznych. Doskonale sprawdza się podczas lekcji przedsiębiorczości. Z nim każda lekcja będzie wyjątkowa.

dzieci
młodzież
rodzice
Projekt archiwalny

Power Lab

Spotkania i warsztaty dla młodzieży odpowiadające na pytania związane z różnorodnością współczesnego rynku pracy, a także pomagające rozwijać mocne strony oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania.

młodzież
nauczyciele
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

Edu Generator

Cykliczne spotkania i warsztaty skierowanego do nauczycieli i edukatorów, które pozwalają być na bieżąco z aktualnymi trendami w edukacji. Jest merytorycznie, inspirująco i radośnie.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

Gdańsk Business Week

Tygodniowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży z grupą amerykańskich i polskich menadżerów. Brzmi ambitnie? Bo tak jest! Oprócz intensywnego programu oferujemy porządną dawkę dobrej zabawy.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

Lekcje Przedsiębiorczości

Projekt dla młodzieży chcącej rozwijać kompetencje miękkie poszukiwane na rynku pracy. Łączy edukację z biznesem. Praca w grupie, nieszablonowe rozwiązania i dużo więcej.

młodzież
ścieżka kariery
ekologia
Projekt archiwalny

DziałajMY

Reakcja Startera i Miasta Gdańsk na pandemię COVID-19. W ramach projektu powstał pakiet bezpłatnego wsparcia dla kadry dydaktycznej w postaci tematycznych webinariów z ekspertami, indywidualnych sesji doradczych oraz warsztatów online.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

AZYMUT

Program Certyfikacji Przedsiębiorczej skierowany do aktywnych nauczycieli, dla których ważne jest podnoszenie kompetencji i rozwój zawodowy. W programie m.in. warsztaty, spotkania sieciujące i konsultacje w formie superwizji.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

SB Bridge

Projekt edukacyjny skierowany do młodzieży ze szkół technicznych i zawodowych oraz studentów. Jego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań podczas młodzieżowych obozów i olimpiad.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

młodzież
edukacja przedsiębiorcza

Materiały
edukacyjne

Przyszłość zaczyna się właśnie teraz i dlatego już dzisiaj warto rozwijać u młodzieży kompetencje i umiejętności, które pozwolą jej na wybór satysfakcjonującej ścieżki zawodowej oraz na funkcjonowanie w profesjach, których jeszcze nie ma.
Wraz z gronem ekspertów przygotowaliśmy trzecie wydanie „Starter Pack”- fiszek edukacyjnych, tym razem poświęconych kompetencjom przydatnym na dynamicznie zmieniającym się rynku racy.

Sukcesy edukacji przedsiębiorczej

KREATYWNY STARTER

Kreatywny Starter to grupa przedsiębiorczych nauczycieli i nauczycielek, której celem jest wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami. Inicjatywa powstała we współpracy Inkubatora Starter i Kreatywnej Pedagogiki.

KLASA PATRONACKA

Od semestru zimowego 2020 roku Inkubator Starter objął opieką merytoryczną jedną z klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku na cały cykl kształcenia. Naszą główną misją jest pokazanie, że przedsiębiorczość to super ciekawy przedmiot a przy tym ważna kompetencja!

SUKCES NA ZIELONEJ OLIMPIADZIE

Dwa dni teoretycznych i praktycznych zadań dla młodzieży podczas pierwszej Zielonej Olimpiady w Kłajpedzie zakończyły się sukcesem dla polskiej ekipy. Kamil Klemiato z Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajął 3 miejsce. Gratulacje.

STWÓRZ Z NAMI MŁODZIEŻOWĄ RADĘ STARTERA!

Młodzieżowa Rada to grupa młodzieży, z którą skonsultujemy nasze dotychczasowe projekty i wspólnie wymyślimy nowe działania dla młodych.

– Chciał(a)byś zrobić coś więcej i masz poczucie, że szkoła to nie wszystko?
– Chcesz mieć wpływ na to co się dzieje i jest tworzone dla ciebie i twoich rówieśników oraz wiesz, że „nic o nas bez nas”?

Zgłoś się już dzisiaj i przyjdź na spotkanie


 

Newsletter Strefy Edukacji

Uczymy i inspirujemy - Łączymy biznes z edukacją. Zapisz się już teraz i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w edukacji, innowacyjnymi projektami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości młodzieży, nauczycieli, edukatorów i szkół.