Strefa edukacji

Rozwijamy pasję do przedsiębiorczości wśród młodzieży. Organizujemy projekty, warsztaty, konferencje i cykliczne spotkania dla nauczycieli, edukatorów i dyrektorów szkół.

Przedsiębiorczość to dla nas nie tylko umiejętność prowadzenia własnej firmy. To przede wszystkim zestaw cech, dzięki którym każdy z nas może skutecznie realizować postawione sobie cele. I właśnie tego uczymy w Starterze na co dzień!

Strefa edukacji

Aktualności

Gdańsk Business Week 2021

Gdańsk Business Week 2021

Startujemy z kolejną edycją! Obozy online prowadzone bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych, 5 różnych terminów (od czerwca do sierpnia), 4 zróżnicowane ścieżki tematyczne (Business, Advanced, Clean Energy, Healthcare). Przy zapisie przez stronę Gdańsk Business Week bezpłatny udział.

Jak chcemy budować płaszczyznę współpracy pomiędzy szkołą a biznesem?

Jak chcemy budować płaszczyznę współpracy pomiędzy szkołą a biznesem?

Rynek pracy ma przed sobą wiele wyzwań – pandemia, ale też zmiany technologiczne, organizacyjne czy nowe pokolenia pracowników. Czy pracodawcy, szkoły i młodzi ludzie są na to przygotowani? Szukając odpowiedzi, startujemy z kolejnymi debatami ekspertów z rynku pracy i edukacji.

Raport z debaty ekspertów projektu NOW

Raport z debaty ekspertów projektu NOW

Jakimi wartościami kierują się młodzi ludzie? Co motywuje młodych do działania? Jakie jest ich podejście do zadań i obowiązków, w tym też pracy? Zapraszamy do lektury raportu, który powstał po pierwszej debacie ekspertów w ramach projektu „NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji”

Nasze projekty

NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji

Projekt obejmuje działania inicjujące współpracę, wymianę doświadczeń i wiedzy między przedsiębiorcami a przedstawicielami szkół ponadpodstawowych poprzez spotkania eksperckich (formuła think tank), mentoringowe, warsztaty i webinary.

nauczyciele
rozwój zawodowy

Gdańsk Business Week

Tygodniowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży z grupą amerykańskich i polskich menadżerów. Brzmi ambitnie? Bo tak jest! Oprócz intensywnego programu oferujemy porządną dawkę dobrej zabawy.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza

SB Bridge

Projekt edukacyjny skierowany do młodzieży ze szkół technicznych i zawodowych oraz studentów. Jego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań podczas młodzieżowych obozów i olimpiad.

młodzież
ścieżka kariery
ekologia

Edu Generator

Cykliczne spotkania i warsztaty skierowanego do nauczycieli i edukatorów, które pozwalają być na bieżąco z aktualnymi trendami w edukacji. Jest merytorycznie, inspirująco i radośnie.

nauczyciele
rozwój zawodowy

BeZee – Trendy w edukacji

Ogólnopolska konferencja poświęcona trendom w edukacji. Łączymy nowe technologie i biznes z edukacją. Z dumą mówimy o polskich przykładach i przyglądamy się najciekawszym trendom z zagranicy.

konferencja
nauczyciele
rozwój zawodowy

Starter Pack

Innowacyjny zestaw materiałów do ćwiczenia kompetencji przyszłości i ekonomicznych. Doskonale sprawdza się podczas lekcji przedsiębiorczości. Z nim każda lekcja będzie wyjątkowa.

młodzież
nauczyciele
edukacja przedsiębiorcza

Lekcje Przedsiębiorczości

Projekt dla młodzieży chcącej rozwijać kompetencje miękkie poszukiwane na rynku pracy. Łączy edukację z biznesem. Praca w grupie, nieszablonowe rozwiązania i dużo więcej.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

działajMY

Odpowiedź Startera i Miasta Gdańsk na pandemię COVID-19. W ramach Projektu stworzono dla kadry nauczycielskiej pakiet bezpłatnego wsparcia w postaci tematycznych webinarów z ekspertami, indywidualnych sesji doradczych i warsztatów on-line.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

AZYMUT

Program Certyfikacji Przedsiębiorczej skierowany do aktywnych nauczycieli, dla których ważne jest podnoszenie kompetencji i rozwój zawodowy. W programie m.in. warsztaty, spotkania sieciujące i konsultacje w formie superwizji.

nauczyciele
rozwój zawodowy

Materiały
edukacyjne

Przyszłość zaczyna się właśnie teraz i dlatego już dzisiaj warto rozwijać u młodzieży kompetencje i umiejętności, które pozwolą jej na wybór satysfakcjonującej ścieżki zawodowej oraz na funkcjonowanie w profesjach, których jeszcze nie ma.
Wraz z gronem ekspertów przygotowaliśmy trzecie wydanie „Starter Pack”- fiszek edukacyjnych, tym razem poświęconych kompetencjom przydatnym na dynamicznie zmieniającym się rynku racy.

Sukcesy edukacji przedsiębiorczej

KREATYWNY STARTER

Kreatywny Starter to grupa przedsiębiorczych nauczycieli i nauczycielek, której celem jest wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami. Inicjatywa powstała we współpracy Inkubatora Starter i Kreatywnej Pedagogiki.

KLASA PATRONACKA

Od semestru zimowego 2020 roku Inkubator Starter objął opieką merytoryczną jedną z klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku na cały cykl kształcenia. Naszą główną misją jest pokazanie, że przedsiębiorczość to super ciekawy przedmiot a przy tym ważna kompetencja!

SUKCES NA ZIELONEJ OLIMPIADZIE

Dwa dni teoretycznych i praktycznych zadań dla młodzieży podczas pierwszej Zielonej Olimpiady w Kłajpedzie zakończyły się sukcesem dla polskiej ekipy. Kamil Klemiato z Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajął 3 miejsce. Gratulacje.

Innowacyjne podejście do edukacji przedsiębiorczej i rozwój kompetencji przyszłości to klucz, by talent przekuć w sukces

Chcesz stworzyć z nami nowy projekt?

– masz pytania związane z tematyką edukacji przedsiębiorczej,
– zainteresował cię jeden z naszych projektów i chcesz dowiedzieć się więcej,
– chciał(a)byś nawiązać z nami współpracę,

Skontaktuj się z zespołem edukacji przedsiębiorczej

Newsletter Strefy Edukacji

Uczymy i inspirujemy - Łączymy biznes z edukacją. Zapisz się już teraz i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w edukacji, innowacyjnymi projektami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości młodzieży, nauczycieli, edukatorów i szkół.