Strefa edukacji

Rozwijamy pasję do przedsiębiorczości wśród młodzieży. Organizujemy projekty, warsztaty, konferencje i cykliczne spotkania dla nauczycieli, edukatorów i dyrektorów szkół.

Przedsiębiorczość to dla nas nie tylko umiejętność prowadzenia własnej firmy. To przede wszystkim zestaw cech, dzięki którym każdy z nas może skutecznie realizować postawione sobie cele. I właśnie tego uczymy w Starterze na co dzień!

Strefa edukacji

Aktualności

Młodzi – rozwińcie swoje kompetencje!

Młodzi – rozwińcie swoje kompetencje!

Czas na jesienną odsłonę naszych działań dla młodych ludzi z gdańskich szkół ponadpodstawowych. Zaczynamy od darmowych warsztatów. Trzy tematy – skuteczna autoprezentacja, crowdfunding i zarządzanie czasem. Zapisy już trwają!

Znamy termin BeZee 2022!

Znamy termin BeZee 2022!

Wyjątkowa konferencja edukacyjna BeZee – Trendy w edukacji wraca na scenę. W tym roku widzimy się na żywo 21.10.2022. Będziemy rozmawiać o innowacjach w szkole, współpracy edukacji z biznesem i tworzeniu dialogu między różnymi szczeblami edukacji. Bilety Early Birds już wktórce!

Zacznij swoją przygodę zawodową z nami!

Zacznij swoją przygodę zawodową z nami!

Jeżeli masz co najmniej 16 lat, możesz dołączyć do naszego działu edukacyjno-kreatywnego. Podczas wakacyjnego stażu chcemy pokazać życie organizacji i dać możliwość zdobywania i pogłębiania wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca.

Nasze projekty

Innovation Camp

Młodzieżowy obóz przedsiębiorczości rozwijający kreatywność i innowacyjne myślenie. Warsztaty, wizyty studyjne, innovaton projektowania rozwiązań i dużo dobrej zabawy – to wszystko czeka na grupę ambitnych uczniów działających w Gdańsku i dla Gdańska.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza

BeZee – Trendy w edukacji

Ogólnopolska konferencja poświęcona trendom w edukacji. Łączymy nowe technologie i biznes z edukacją. Z dumą mówimy o polskich przykładach i przyglądamy się najciekawszym trendom z zagranicy.

konferencja
nauczyciele
rozwój zawodowy

kod Starter 2;

Program edukacyjny, w którym dzieciaki, ucząc się podstaw programowania, tworzenia aplikacji i stron internetowych, zdobywają kolejne poziomy wtajemniczenia. Warsztaty prowadzone w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®.

dzieci
młodzież
rodzice

Starter Pack

Innowacyjny zestaw materiałów do ćwiczenia kompetencji przyszłości i ekonomicznych. Doskonale sprawdza się podczas lekcji przedsiębiorczości. Z nim każda lekcja będzie wyjątkowa.

młodzież
nauczyciele
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji

Projekt obejmuje działania inicjujące współpracę, wymianę doświadczeń i wiedzy między przedsiębiorcami a przedstawicielami szkół ponadpodstawowych poprzez spotkania eksperckich (formuła think tank), mentoringowe, warsztaty i webinary.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

Power Lab

Spotkania i warsztaty dla młodzieży odpowiadające na pytania związane z różnorodnością współczesnego rynku pracy, a także pomagające rozwijać mocne strony oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

Edu Generator

Cykliczne spotkania i warsztaty skierowanego do nauczycieli i edukatorów, które pozwalają być na bieżąco z aktualnymi trendami w edukacji. Jest merytorycznie, inspirująco i radośnie.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

Gdańsk Business Week

Tygodniowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży z grupą amerykańskich i polskich menadżerów. Brzmi ambitnie? Bo tak jest! Oprócz intensywnego programu oferujemy porządną dawkę dobrej zabawy.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

SB Bridge

Projekt edukacyjny skierowany do młodzieży ze szkół technicznych i zawodowych oraz studentów. Jego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań podczas młodzieżowych obozów i olimpiad.

młodzież
ścieżka kariery
ekologia
Projekt archiwalny

Lekcje Przedsiębiorczości

Projekt dla młodzieży chcącej rozwijać kompetencje miękkie poszukiwane na rynku pracy. Łączy edukację z biznesem. Praca w grupie, nieszablonowe rozwiązania i dużo więcej.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

działajMY

Odpowiedź Startera i Miasta Gdańsk na pandemię COVID-19. W ramach Projektu stworzono dla kadry nauczycielskiej pakiet bezpłatnego wsparcia w postaci tematycznych webinarów z ekspertami, indywidualnych sesji doradczych i warsztatów on-line.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

AZYMUT

Program Certyfikacji Przedsiębiorczej skierowany do aktywnych nauczycieli, dla których ważne jest podnoszenie kompetencji i rozwój zawodowy. W programie m.in. warsztaty, spotkania sieciujące i konsultacje w formie superwizji.

nauczyciele
rozwój zawodowy

Materiały
edukacyjne

Przyszłość zaczyna się właśnie teraz i dlatego już dzisiaj warto rozwijać u młodzieży kompetencje i umiejętności, które pozwolą jej na wybór satysfakcjonującej ścieżki zawodowej oraz na funkcjonowanie w profesjach, których jeszcze nie ma.
Wraz z gronem ekspertów przygotowaliśmy trzecie wydanie „Starter Pack”- fiszek edukacyjnych, tym razem poświęconych kompetencjom przydatnym na dynamicznie zmieniającym się rynku racy.

Sukcesy edukacji przedsiębiorczej

KREATYWNY STARTER

Kreatywny Starter to grupa przedsiębiorczych nauczycieli i nauczycielek, której celem jest wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami. Inicjatywa powstała we współpracy Inkubatora Starter i Kreatywnej Pedagogiki.

KLASA PATRONACKA

Od semestru zimowego 2020 roku Inkubator Starter objął opieką merytoryczną jedną z klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku na cały cykl kształcenia. Naszą główną misją jest pokazanie, że przedsiębiorczość to super ciekawy przedmiot a przy tym ważna kompetencja!

SUKCES NA ZIELONEJ OLIMPIADZIE

Dwa dni teoretycznych i praktycznych zadań dla młodzieży podczas pierwszej Zielonej Olimpiady w Kłajpedzie zakończyły się sukcesem dla polskiej ekipy. Kamil Klemiato z Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajął 3 miejsce. Gratulacje.

STWÓRZ Z NAMI MŁODZIEŻOWĄ RADĘ STARTERA!

Młodzieżowa Rada to grupa młodzieży, z którą skonsultujemy nasze dotychczasowe projekty i wspólnie wymyślimy nowe działania dla młodych.

– Chciał(a)byś zrobić coś więcej i masz poczucie, że szkoła to nie wszystko?
– Chcesz mieć wpływ na to co się dzieje i jest tworzone dla ciebie i twoich rówieśników oraz wiesz, że „nic o nas bez nas”?

Zgłoś się już dzisiaj i przyjdź na spotkanie


 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Oferujemy bezpłatne spotkania dla dzieci i młodzieży.

Przybliżymy tematy finansów i budżetu domowego, będziemy zastanawiać się, czy warto oszczędzać i czym jest konto oszczędnościowe oraz rozwikłamy takie hasła jak: inflacja, kredyt, pożyczka.

Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat.

Poznaj naszą ofertę

Newsletter Strefy Edukacji

Uczymy i inspirujemy - Łączymy biznes z edukacją. Zapisz się już teraz i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w edukacji, innowacyjnymi projektami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości młodzieży, nauczycieli, edukatorów i szkół.