Strefa edukacji

Rozwijamy pasję do przedsiębiorczości wśród młodzieży. Organizujemy projekty, warsztaty, konferencje i cykliczne spotkania dla nauczycieli, edukatorów i dyrektorów szkół.

Przedsiębiorczość to dla nas nie tylko umiejętność prowadzenia własnej firmy. To przede wszystkim zestaw cech, dzięki którym każdy z nas może skutecznie realizować postawione sobie cele. I właśnie tego uczymy w Starterze na co dzień!

Strefa edukacji

Aktualności

Wiedza i dobre praktyki z biznesu w Twojej szkole

Wiedza i dobre praktyki z biznesu w Twojej szkole

Jak wspierać młodzież w odkrywaniu pełni ich potencjału, świadomym kierowaniu swoim rozwojem i przygotowaniu na wyzwania, jakie postawi przed nimi świat i rynek pracy? Jak najlepiej wykorzystać potencjał szkoły i jej społeczności? Jak budować długotrwałe relacje między edukacją a biznesem? Jak pozyskać dla szkoły „know-how” z rynku pracy? Poznaj projekt NOW!

Innowacyjne pomysły tworzone przez uczniów

Innowacyjne pomysły tworzone przez uczniów

Czy młodzi ludzie mogą znaleźć kreatywne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania branży morskiej? Sprawdzimy już wkrótce podczas Innowatonu Morskiego. Naszymi partnerami są Stocznia Cesarska, Akademia Marynarki Wojennej oraz Polenergia. Zapisy trwają!

Zostań studentem Startera!

Zostań studentem Startera!

Jesteś studentem/studentką trójmiejskiej uczelni? Masz w planach własny biznes i niezależność finansową? Ten projekt jest właśnie dla ciebie! Razem z nami rozwiń swoje kompetencje biznesowe i zminimalizuj szansę na porażkę. W ramach projektu otrzymasz mnóstwo wiedzy od ekspertów i praktyków, którą bezpośrednio przełożysz na sukces swojej firmy!

Nasze projekty

NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji

Projekt obejmuje działania inicjujące współpracę, wymianę doświadczeń i wiedzy między przedsiębiorcami a przedstawicielami szkół ponadpodstawowych poprzez spotkania eksperckich (formuła think tank), mentoringowe, warsztaty i webinary.

nauczyciele
rozwój zawodowy

Studenci Startera

Projekt skierowany do studentek i studentów trójmiejskich uczelni, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje biznesowe.

studenci
kompetencje

BeZee – Trendy w edukacji

Ogólnopolska konferencja poświęcona trendom w edukacji. Łączymy nowe technologie i biznes z edukacją. Z dumą mówimy o polskich przykładach i przyglądamy się najciekawszym trendom z zagranicy.

konferencja
nauczyciele
rozwój zawodowy

Innovation Camp

Młodzieżowy obóz przedsiębiorczości rozwijający kreatywność i innowacyjne myślenie. Warsztaty, wizyty studyjne, innovaton projektowania rozwiązań i dużo dobrej zabawy – to wszystko czeka na grupę ambitnych uczniów działających w Gdańsku i dla Gdańska.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza

kod Starter 2;

Program edukacyjny, w którym dzieciaki, ucząc się podstaw programowania, tworzenia aplikacji i stron internetowych, zdobywają kolejne poziomy wtajemniczenia. Warsztaty prowadzone w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®.

dzieci
młodzież
rodzice

Starter Pack

Innowacyjny zestaw materiałów do ćwiczenia kompetencji przyszłości i ekonomicznych. Doskonale sprawdza się podczas lekcji przedsiębiorczości. Z nim każda lekcja będzie wyjątkowa.

młodzież
nauczyciele
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

Power Lab

Spotkania i warsztaty dla młodzieży odpowiadające na pytania związane z różnorodnością współczesnego rynku pracy, a także pomagające rozwijać mocne strony oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

Edu Generator

Cykliczne spotkania i warsztaty skierowanego do nauczycieli i edukatorów, które pozwalają być na bieżąco z aktualnymi trendami w edukacji. Jest merytorycznie, inspirująco i radośnie.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

Gdańsk Business Week

Tygodniowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży z grupą amerykańskich i polskich menadżerów. Brzmi ambitnie? Bo tak jest! Oprócz intensywnego programu oferujemy porządną dawkę dobrej zabawy.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

SB Bridge

Projekt edukacyjny skierowany do młodzieży ze szkół technicznych i zawodowych oraz studentów. Jego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań podczas młodzieżowych obozów i olimpiad.

młodzież
ścieżka kariery
ekologia
Projekt archiwalny

Lekcje Przedsiębiorczości

Projekt dla młodzieży chcącej rozwijać kompetencje miękkie poszukiwane na rynku pracy. Łączy edukację z biznesem. Praca w grupie, nieszablonowe rozwiązania i dużo więcej.

młodzież
edukacja przedsiębiorcza
Projekt archiwalny

działajMY

Odpowiedź Startera i Miasta Gdańsk na pandemię COVID-19. W ramach Projektu stworzono dla kadry nauczycielskiej pakiet bezpłatnego wsparcia w postaci tematycznych webinarów z ekspertami, indywidualnych sesji doradczych i warsztatów on-line.

nauczyciele
rozwój zawodowy
Projekt archiwalny

AZYMUT

Program Certyfikacji Przedsiębiorczej skierowany do aktywnych nauczycieli, dla których ważne jest podnoszenie kompetencji i rozwój zawodowy. W programie m.in. warsztaty, spotkania sieciujące i konsultacje w formie superwizji.

nauczyciele
rozwój zawodowy

Materiały
edukacyjne

Przyszłość zaczyna się właśnie teraz i dlatego już dzisiaj warto rozwijać u młodzieży kompetencje i umiejętności, które pozwolą jej na wybór satysfakcjonującej ścieżki zawodowej oraz na funkcjonowanie w profesjach, których jeszcze nie ma.
Wraz z gronem ekspertów przygotowaliśmy trzecie wydanie „Starter Pack”- fiszek edukacyjnych, tym razem poświęconych kompetencjom przydatnym na dynamicznie zmieniającym się rynku racy.

Sukcesy edukacji przedsiębiorczej

KREATYWNY STARTER

Kreatywny Starter to grupa przedsiębiorczych nauczycieli i nauczycielek, której celem jest wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami. Inicjatywa powstała we współpracy Inkubatora Starter i Kreatywnej Pedagogiki.

KLASA PATRONACKA

Od semestru zimowego 2020 roku Inkubator Starter objął opieką merytoryczną jedną z klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku na cały cykl kształcenia. Naszą główną misją jest pokazanie, że przedsiębiorczość to super ciekawy przedmiot a przy tym ważna kompetencja!

SUKCES NA ZIELONEJ OLIMPIADZIE

Dwa dni teoretycznych i praktycznych zadań dla młodzieży podczas pierwszej Zielonej Olimpiady w Kłajpedzie zakończyły się sukcesem dla polskiej ekipy. Kamil Klemiato z Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajął 3 miejsce. Gratulacje.

STWÓRZ Z NAMI MŁODZIEŻOWĄ RADĘ STARTERA!

Młodzieżowa Rada to grupa młodzieży, z którą skonsultujemy nasze dotychczasowe projekty i wspólnie wymyślimy nowe działania dla młodych.

– Chciał(a)byś zrobić coś więcej i masz poczucie, że szkoła to nie wszystko?
– Chcesz mieć wpływ na to co się dzieje i jest tworzone dla ciebie i twoich rówieśników oraz wiesz, że „nic o nas bez nas”?

Zgłoś się już dzisiaj i przyjdź na spotkanie


 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Oferujemy bezpłatne spotkania dla dzieci i młodzieży.

Przybliżymy tematy finansów i budżetu domowego, będziemy zastanawiać się, czy warto oszczędzać i czym jest konto oszczędnościowe oraz rozwikłamy takie hasła jak: inflacja, kredyt, pożyczka.

Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat.

Poznaj naszą ofertę

Newsletter Strefy Edukacji

Uczymy i inspirujemy - Łączymy biznes z edukacją. Zapisz się już teraz i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w edukacji, innowacyjnymi projektami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości młodzieży, nauczycieli, edukatorów i szkół.