Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości stanowi jedną z najistotniejszych instytucji nakierowaną na pomoc w tworzeniu i rozwoju innowacyjnych startupów oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Gdańsku.

GFP zarządza wysokiej klasy obiektami biurowymi, w tym Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, który nie tylko jest nowoczesnym budynkiem dostępnym dla startupów i innowacyjnych firm ale przede wszystkim  podejmuje działania, które wspierają edukację przedsiębiorczą oraz przedstawicieli biznesu naszego miasta.

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości

Nasza misja

Łączymy biznes z edukacją

kreując liderów przyszłości

Wartości

 • Szacunek:
  - bycie uważnym na drugiego człowieka,
  - słuchanie i zrozumienie motywy działania innych.
 • Zaufanie:
  - możliwość samodzielnego wyboru drogi i metod dojścia do wspólnie ustalonego celu.
  - szczere, otwarte i precyzyjne wyrażanie swojego zdania.
 • Współpraca:
  - wspólne szukanie rozwiązań, wspieranie innych,
  - wzajemna inspiracja i otwartość.
 • Motywacja:
  - możliwość rozwoju zgodnie z własnymi predyspozycjami,
  - docenianie drugiego człowieka.

Działania

 • Łowimy talenty i prowadzimy przez kolejne etapy rozwoju.
 • Zwiększamy szanse na sukces startupów wprowadzając je do ekosystemu biznesowego.
 • Wspieramy przedsiębiorców w ich działaniach poprzez mentoring i specjalistyczne doradztwo.
 • Budujemy i rozwijamy środowisko dogodne dla wzmacniania postaw przedsiębiorczych młodzieży w ich drodze zawodowej.

W zakresie działalności fundacji znajdują się m.in.:

 • Mentoring, szkolenia i specjalistyczne doradztwo dla osób planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą, start –upów oraz przedsiębiorców.
 • Wsparcie działań w ramach istniejącego ekosystemu startupowego.
 • Wsparcie inicjatyw branżowych wpisujących się w działania Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.
 • Realizacja programów edukacji przedsiębiorczej dla młodzieży i środowiska edukacyjnego.
 • Publikacje, raporty i opracowania branżowe dla przedsiębiorców, edukatorów i młodzieży.
 • Wynajem powierzchni biurowej.

Zarząd fundacji

Tomasz Szymczak

Prezes Zarządu

tel. 58 731 65 74

t.szymczak@inkubatorstarter.pl
 • Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów Executive MBA na Donau Universität w Krems w Austrii. Studiował także na kierunku Advanced European Studies w Kolegium Europejskim w Natolinie.

  Posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych obroniony w 2013 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

  Długoletnie praktyczne doświadczenie menedżerskie w branży transportowej, logistycznej, usługowej, edukacyjnej i technologicznej zdobył pełniąc funkcję m.in.: Wiceprezesa Zarządu ds. rozwoju i infrastruktury Międzynarodowego Portu lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie - Balicach, wiceprezesa oraz p.o. prezesa Welcome Airport Services, spółki handlingowej obecnej w 7 polskich portach lotniczych. W latach 2016-2017 Prezes Zarządu Portu Lotniczego Łódź im. Wł. Reymonta, gdzie odpowiadał za restrukturyzację działalności i zatrudnienia.

  Od 2017 roku Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości gdzie zarządza zespołem Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.
  Nauczyciel akademicki i wykładowca przedmiotów ekonomika transportu, logistyka międzynarodowa, polityka przemysłowa oraz innowacyjna. Pasjonat literatury międzynarodowej z zakresu ekonomii.

Magdalena Wójtowicz

Wiceprezes Zarządu

tel. 58 731 65 74

m.wojtowicz@inkubatorstarter.pl
 • Absolwentka Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Bankowość i Finansów Politechniki Gdańskiej & Rouen Business School. Menedżerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w międzynarodowej firmie działającej w obszarze nowoczesnych technologii i edukacji. Doświadczona w zarządzaniu zespołami, projektami, procesami i produktami. Posiada bogatą praktykę w zakresie doradztwa i wsparcia sprzedaży we współpracy z międzynarodowymi klientami i przetargami publicznymi.

  Od 2017 roku Wiceprezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości gdzie zarządza zespołem i projektami z obszaru edukacji przedsiębiorczości i wsparcia startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter.
  Liderka z wyboru, pełna pasji do ludzi, edukacji i zmian. Odpowiedzialna, lojalna i etyczna. Pasjonatka tańca i jazdy na motocyklu.

Fundator

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości została ufundowana przez Pawła Adamowicza - Prezydenta Miasta Gdańska.
Fundatorem jest Miasto Gdańsk, które od dawien dawna oparte jest na otwartości, swobodnych przepływach ludzi, towarów i myśli. Gdańsk to miasto portowe, gościnne, otwarte na zmiany, nowe wyzwania i możliwości.
Utożsamiane z Gdańskiem hasła - wolność i solidarność - to nie tylko górnolotne idee, ale idące za nimi konkretne działania. W zgodzie z tradycyjnymi wartościami i z pokorą wobec wyzwań przyszłości Gdańsk zawsze stawia na rozwój swoich mieszkańców.

Starter

Ogłoszenia / zamówienia publiczne


{{ offer.title }}

{{offer.excerpt}}

{{ offer.date }}

Więcej Archiwum (do 2020 roku)